LASEROWE ZAMYKANIE NACZYŃ

Jeśli doskwierają Ci rozszerzone naczynka na twarzy, szyi czy dekolcie, ten zabieg jest idealny dla ciebie!

Laser Alma Harmony PRO – głowica Dye-VL – najnowocześniejszy na świecie system laserowy
Najbardziej zaawansowana technologia do usuwania naczyń krwionośnych

CZYM JEST GŁOWICA DYE-VL SŁUŻĄCA DO USUNIĘCIA NACZYŃ KRWIONOŚNYCH?

Najnowsza głowica Dye-VL jest pierwszym wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła. Została uznana za najbardziej zaawansowaną technologię zapewniającą rezultaty laserów barwnikowych. Głowica ta zwiększa wszechstronność, efektywność oraz bezpieczeństwo IPL. Pozwala na leczenie pacjentów ze zmianami naczyniowymi i zaburzeniami pigmentacji. Najlepsze efekty w najkrótszym możliwym czasie gwarantuje zastosowanie wiązek światła z przedziału 500-600 nm. Stosunkowo wysoki poziom komfortu zapewnia specjalna końcówka o działaniu chłodzącym, która płynnie łączy się z głowicą zabiegową. Pozytywne rezultaty i skuteczność zabiegu, jakim jest zamykanie naczyń z wykorzystaniem głowicy Dye VL potwierdzają badania kliniczne. Jest on także w 100% bezpieczny dla pacjentów. Nie powoduje bólu i nie wymaga rekonwalescencji.

zamykanie naczyń Łódź

CZYM SĄ ROZSZERZONE NACZYNKA?

Rozszerzone naczynka krwionośne pojawiają się zazwyczaj na twarzy, szyi i dekolcie. Na ich powstawanie mają wpływ czynniki zewnętrzne oraz wrodzone tendencje. W przypadku kobiet problem ten najczęściej wywołują estrogeny. Najpierw występuje rumień, który nasila się pod wpływem emocji, a następnie pojawiają się drobne, rozszerzone naczynka, co prowadzi do powstania nieestetycznego zaczerwienienia. Nie jest to defekt dotyczący jedynie urody, pociąga on za sobą bowiem konsekwencje zdrowotne – skutkiem tego stanu może być m.in. trądzik różowaty. Dlatego tak ważne jest szybkie rozpoczęcie kuracji.

JAK DZIAŁA LASEROWE ZAMYKANIE ROZSZERZONYCH NACZYNEK?

Jeżeli na skórze pojawia się rumień lub wyraźne pajączki, jest to sygnał, że należy podjąć bardziej zdecydowane działania niż samo stosowanie kosmetyków do cery naczynkowej. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie laserowe zamykanie naczyń krwionośnych. Jest to zabieg, który polega na precyzyjnym aplikowaniu wiązki światła wgłąb naczynia, podczas gdy struktura naskórka pozostaje nietknięta. Proces polega na podgrzaniu erytrocytów, efektem czego jest ich koagulacja i trwałe zamknięcie naczynia. Po około 3 tygodniach naczynie krwionośne ulega wchłonięciu i nie jest już widoczne. Zapewnia to efekt gładkiej skóry pozbawionej zaczerwienień.

JAKICH EFEKTÓW MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ I KIEDY BĘDĄ ONE WIDOCZNE?

Laser skutecznie regeneruje skórę, pozbawiając ją niedoskonałości, rozszerzonych porów, plam i przebarwień — zarówno posłonecznych, jak i starczych. Wygładza także zmarszczki, czego efektem jest widoczne odmłodzenie cery. Laserowe zamykanie naczyń doprowadza do zmiany struktury skóry właściwej. Stwarza to doskonałe warunki do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny. Większość pacjentów dostrzega diametralne różnice już kilka dni po wykonaniu zabiegu. Najlepsze efekty widać zwykle po 2-3 miesiącach, a radykalne wygładzenie i poprawa jędrności skóry następuje na przestrzeni roku od przeprowadzenia serii zabiegów.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

Laserowa koagulacja to zabieg efektywny i trwały. Wymaga maksymalnie 2 sesji, by dostrzec oczekiwane rezultaty. Skuteczne zamykanie naczyń to 1 lub 2 zabiegi. Należy zachować między nimi około 3- 4-tygodniowy odstęp. Mimo że zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, to pacjenci mogą odczuwać w trakcie jego przebiegu delikatne ukłucia. Efektem może być także lekkie zaczerwienienie skóry lub drobny obrzęk. Tego typu dolegliwości trwają maksymalnie dwie doby. Naczynka najpierw zaczną blednąć, a następnie (do około 21 dni) staną się niemal niewidoczne lub całkowicie znikną. Z uwagi na większą wrażliwość skóry po zabiegu zaleca się unikanie czynników drażniących, takich jak opalanie, sauna czy stosowanie kolorowych kosmetyków. Wszelkich istotnych porad udzieli klientowi specjalista tuż po wykonaniu koagulacji.

JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU?

Zabieg zamykania naczynek jest bezpieczny, ale następujące przeciwwskazania wykluczają jego przeprowadzenie:

  • epilepsja,
  • ciąża,
  • fotodermatozy,
  • świeża opalenizna,
  • wykonany w ciągu ostatnich 4 tygodni na tę samą okolicę inny zabieg laserowy (np. depilacja lub fotoodmładzanie),
  • przyjmowanie leków i ziół uwrażliwiających skórę na działanie światła (nagietek, dziurawiec) – należy je odstawić na 2 – 3 tyg. przed zabiegiem.

Cennik zabiegów DYE-VL - zmiany naczyniowe, rumień, teleangiektazja

twarz 600.00 zł
nos 250.00 zł
dekolt 500.00 zł
szyja 400.00 zł
twarz, szyja i dekolt 1200.00 zł