Dlaczego skóra traci jędrność i sprężystość?

W normalnych warunkach cykl odnowy komórkowej naskórka trwa około 28 dni. Niestety z wiekiem zaczyna się wydłużać, a proces odnowy staje się coraz mniej sprawny. Skóra „naturalnie” robi się cienka, wiotka, wysuszona i drobno pomarszczona. Jednocześnie na skutek działania szkodliwych czynników środowiskowych, szczególnie promieniowania UV (tzw. fotostarzenie), dymu papierosowego, zanieczyszczeń pojawiają się głębokie zmarszczki, zaburzenia barwnikowe i poszerzone naczynka.

Warstwa rogowa pogrubia się nieprawidłowo, stanowiąc jeszcze większą barierę dla różnych aktywnych substancji, które stosujemy, aby skórę naprawić. Mając to wszystko na względzie, szukamy takich metod, które w sposób naturalny, niemal fizjologiczny przywrócą nam młodość.

Na czym polegają mikronakłucia?

Mechanizm działania techniki mikronakłuć jest niezwykle prosty. Nakłuwając skórę, powodujemy mikrouraz, który stymuluje skórę do samoleczenia i uruchamia procesy regeneracyjne.

Na początku występuje utrzymujący się 1-3 dni stan zapalny. Uwalniane z komórek krwi czynniki wzrostu powodują namnażanie i wzrost aktywności komórek skóry. Pobudzone fibroblasty zaczynają produkować nowy kolagen, elastynę oraz substancje odpowiedzialne za nawilżenie skóry. Zaczyna się proces formowania nowych tkanek, który trwa nawet kilka miesięcy.

Następnie dochodzi do tzw. remodelingu – przebudowy naprawczej (trwa kilkanaście miesięcy), dzięki której skóra staje się prawidłowo pogrubiona, zagęszczona, napięta, elastyczna i nawilżona.

Mimo tak rozłożonego w czasie procesu bardzo szybko możemy zauważyć poprawę. Jednocześnie długi proces przebudowy daje nam gwarancję, że efekt nie jest chwilowy i będzie się utrzymywał naprawdę długo.

Nakłuwanie powoduje powstawanie bardzo licznych kanalików, a skóra jak gąbka wchłania nakładane na nią w trakcie zabiegu substancje czynne, zawarte w preparatach używanych również do tradycyjnej mezoterapii. Należą do nich: niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, czynniki wzrostu, peptydy. Kanaliki te otwarte są przez kilka godzin, dlatego jeszcze po zabiegu warto wzbogacać skórę, stosując odpowiednie preparaty, których penetracja zwiększa się nawet kilkaset razy.

Czy warto wybrać zabieg urządzeniem DermaPen?

DermaPen to lekkie i bardzo poręczne urządzenie – dzięki technologii wibrujących z bardzo dużą prędkością 11 igieł pozwala na niezwykle precyzyjne, bardzo gęste i szybkie okłucie dużych powierzchni skóry. Ilość i rozmieszczenie igieł w jednorazowej, sterylnej końcówce są tak dobrane, by można było dotrzeć w miejsca niedostępne dla innych urządzeń.

DermaPen daje widoczne pogrubienie skóry, poprawę napięcia, efekt delikatnego liftingu, spłycenie drobnych zmarszczek, zmniejszenie porów. Pacjentki są bardzo zadowolone, że przestają się czerwienić. Wyraźnie zmniejszają się przebarwienia posłoneczne, wyrównuje koloryt skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg pobudza również odbudowę rozstępów i blizn potrądzikowych. Przerosłe blizny (pozabiegowe, pooparzeniowe) ulegają „zmiękczeniu” i spłaszczeniu.

Możliwość regulacji stopnia wysunięcia igieł daje niepowtarzalną szansę jednoczasowego zabiegu na cieniutkiej skórze powiek i grubej skórze policzków czy szyi. Jeśli chcemy leczyć blizny potrądzikowe, możemy skupić się na nich nakłuwając bardzo głęboko (metodą stempla) i jednocześnie rewitalizując pozostałe obszary w sposób mniej agresywny.

Bardzo duża prędkość wibracji zapobiega powstawaniu krwiaków i siniaków. Dla większego komfortu pacjentki podczas zabiegu istnieje również możliwość regulacji prędkości pulsowania w stosunku do głębokości ukłuć.

Czas rekonwalescencji po zabiegu jest krótszy niż w przypadku lasera typu fraxel. Jest on dość indywidualny, zależny od osobniczej wrażliwości na uraz (1-4 dni) coraz krótszy po kolejnych zabiegach.

Jak wygląda zabieg?

Skórę znieczulamy kremem , następnie dokładnie dezynfekujemy. Urządzenie daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć w zależności od okolicy i grubości skóry.

Możemy wykonać mikronakłuwanie w zakresie od 0,25 do 2,5 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób, po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu, wykonujemy kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni.

W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaróżowienie skóry z możliwością bardzo drobnych wybroczyn.

Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może odczuwać gorąco i lekkie pieczenie. Nakładamy wówczas maskę rewitalizującą. Z kolei następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Zdarza się też, że po kilku dniach pojawia się delikatne złuszczanie.

Ogólny schemat postępowania, to 3-4 zabiegi co 2-4 tygodnie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dojrzała skóra goi się wolniej, ma mniejszy potencjał do regeneracji, więc nie należy jej przemęczać. Najważniejsze jest indywidualne podejście do każdej pacjentki i każdego problemu.

Cena zabiegu

dermapen 330.00 zł