Zdobywający w ostatnim czasie ogromną popularność kwas hialuronowy (glikozoaminoglikan) jest polisacharydem występującym w skórze w sposób naturalny. Ten podstawowy składnik skóry: utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności, dzięki utrzymywaniu włókien kolagenowych.

Skóra młoda jest bogata w kwas hialuronowy, jednak wraz z wiekiem dochodzi do jego degradacji co widoczne jest pod postacią suchości skóry, jej wiotczenia i zmarszczek. Twarz traci swoją jędrność, objętość- zaczyna opadać, a wszelkie bruzdy stają się wyraźniejsze, zaś kontur twarzy zanika. Preparaty zawierające ten polisacharyd wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór i niwelują skutki spowodowane jego spadkiem. Jedna cząsteczka glikozoaminoglikanu jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Natomiast dzięki możliwości usieciowania (nadania formy żelu) doskonale nadaje się do implantacji (powiększanie ust, usuwanie zmarszczek) w formie tzw. wypełniaczy. Jest w pełni bezpieczny, nie powoduje alergii, więc można go stosować bez testów biozgodności.

Poprzez uzupełnienie zasobów naturalnego kwasu hialuronowego w organizmie, zahamowany zostaje rozpad kolagenu przyczyniając się do poprawy wyglądu skóry, dodatkowo także stymuluje produkcję nowego kolagenu. Wypełnianie zmarszczek dokonuje się poprzez iniekcje na odpowiednią głębokość skóry, a różne cząsteczki żelu (jest ich kilka rodzajów) w zależności od głębokości bruzdy lub zmarszczki. Zapewnia to poprawę objętości i jędrności skóry poprzez odpowiednie podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie działanie likwiduje widoczne objawy starzenia. Działanie jest długotrwałe, ale nie permanentne, ponieważ ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji).
Czy zabieg jest bolesny?

Dla podniesienia komfortu, przed wykonaniem zabiegu należy nałożyć wcześniej krem znieczulający na ok. 1 godzinę.
Kiedy pojawia się efekt i jak długo się utrzymuje?

Zabieg jest bardzo skuteczny: trwa do 30 min, a efekt jest natychmiastowy. Po ok 9-12 miesiącach dochodzi do całkowitego wchłonięcia wówczas zabieg należy powtórzyć. Powtarzalność zabiegu i całkowita wchłanialność gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu i jego odwracalność- nie powoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy, zabieg jest nieinwazyjny.
Jakie są zalecenia pozabiegowe i działania niepożądane?

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić przemijające lekkie zaczerwienienie i opuchlizna- które ustąpią w czasie kilku godzin do kilku dni. Na następny dzień możliwy jest powrót do swoich codziennych zajęć. Przez dwa najbliższe tygodnie unikać należy silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

Ewentualne skutki uboczne to możliwość odczuwania bólu w miejscu wstrzyknięcia (do 3 dni), świąd w przypadku skóry wrażliwej, nadwrażliwość w miejscu korekcji, sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni.

Wsakazania:

 • drobne lub ostre zmarszczki wokół ust, kurze łapki, czoło
 • głębsze zmarszczki np. zmarszczki między brwiami, bruzdy nosowo-wargowe, bruzdy poniżej kącików
 • uniesienie kącików ust
 • powiększenie ust lub nawodnienie, wymodelowanie brody i nosa
 • wolumetria twarzy

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • skłonność do bliznowacenia
 • stany zapalne skory, opryszczka
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • choroby nowotworowe

Cennik zabiegów

Juvederm ultra 3 - 1 ml 900.00 zł
Juvederm Voluma 1 ml 1100.00 zł
Juvederm Voluma 2 ml 2000.00 zł