MAKIJAŻ PERMANENTNY OCZU – TO WARTO WIEDZIEĆ PRZED ZABIEGIEM

Przed zabiegiem makijażu permanentnego oczu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry wokół oczu. Jeśli skóra wokół Twoich oczu jest wrażliwa i skłonna do podrażnień i opuchnięć warto abyś wcześniej przyjmowała kapsułki homeopatyczne z arniki. Wyśpij się dobrze przed zabiegiem i zadbaj o to, aby Twoje oczy były wypoczęte. Na kilka dni przed zabiegiem nie wykonuj henny rzęs. Jeśli właśnie je ufarbowałaś, odłóż makijaż permanentny oczu w czasie o kilka dni. Bardzo ważne aby nie wykonywać makijażu permanentnego oczu jeśli używałaś odżywki na porost rzęs, należy po odstawieniu odczekać minimum miesiąc.

MAKIJAŻ PERMANENTNY OCZU – TUŻ PO ZABIEGU

Tuż po zabiegu Twoje oczy mogą być opuchnięte, lekko zaczerwienione i będą sprawiać wrażenie zapłakanych. Jest możliwe, że następnego dnia będą bardziej opuchnięte, ale niekoniecznie, każda skóra reaguje inaczej.

MAKIJAŻ PERMANENTNY OCZU – PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Tuż po zabiegu oczy mogą być lekko opuchnięte. Opuchlizna szybko jednak mija i można wrócić do pracy i codziennych obowiązków. Bezpośrednio po zabiegu barwa kresek jest intensywna. Dotyczy to nawet delikatnego makijażu. Nie powinnaś się tym martwić, ponieważ w ciągu 4 do 7 dni makijaż wyłuszczy się i kolor zblednie do 50% barwy wyjściowej. Ze względu na wyłuszczanie się naskórka obowiązkowo należy wykonać drugi zabieg, podczas którego makijaż jest wzmacniany i nabiera ostatecznego kształtu. Przez kilka dni po zabiegu o pigmentowaną skórę należy dbać szczególnie delikatnie. Skórę poddaną pigmentacji nie wolno myć mydłem, tonikiem i mleczkiem do demakijażu, należy codziennie przecierać wacikiem wilgotnym i najważniejsze : nie smarować żadnym kremem! Okres gojenia odbywa się na sucho! Nie wolno zdrapywać strupków. Będzie odczuwalne swędzenie skóry. Przed około 2 tygodnie po wykonanym makijażu permanentnym oczu nie należy korzystać z basenu, zabiegów SPA, sauny i solarium. Dla swojego bezpieczeństwa nie używaj cieni i tuszu do rzęs. Uwaga! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.

MAKIJAŻ PERMANENTNY OCZU – PIELĘGNACJA PO ZAGOJENIU

Po zejściu strupka do ok 7 dni, smaruj skórę delikatnym kremem nawilżającym lub łagodzącym, dbaj o skórę wokół nich nadal. Nie pozwól, aby była wysuszona, unikaj również opalania pigmentowanej skóry i ostrych peelingów.

GALERIA FOTO

Zdjęcia w galerii przedstawiają makijaż permanentny tuż po zabiegu. Widoczna na zdjęciach opuchlizna lub zaczerwienienie jest sprawą naturalną występującą podczas większości zabiegów. Zaczerwienienie i opuchlizna znika po krótkim czasie. Bezpośrednio po zabiegu efekt kolorystyczny jest dość mocny i wyraźny. Po około 7 dniach naskórek złuszcza się a makijaż blednie i stanie się delikatniejszy.

Cennik zabiegów

makijaż permanentny oczu, kreska typu eyeliner 800.00 zł
makijaż permanentny oczu, kreska cieniowana butterfly 850.00 zł
Kreska zagęszczająca linię rzęs 600.00 zł
usuwanie nieudanego makijażu permanentnego 300.00 zł
usuwanie laserowe tatuażu cena ustalana indywidualnie