Okolice oczu są szczególnie narażone na procesy starzenia, ponieważ mięsień okrężny oka jest najcieńszym mięśniem twarzy u człowieka. Pacjenci zgłaszają się do naszej kliniki z różnymi problemami związanymi z tą okolicą, nie tylko ze zmarszczkami, ale także z sińcami, obrzękami, opadającymi powiekami, przebarwieniami i zanikiem tkanki tłuszczowej, co powoduje powstanie doliny łez. To dlatego mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy – ich wygląd zależy również od poziomu stresu i zmęczenia.

Okolica oka jest bardzo wrażliwa i narażona na ryzyko powikłań, dlatego tak ważne jest, aby powierzyć ją wykwalifikowanym specjalistom. U nas stawiamy na dobór odpowiednich zabiegów, dostosowanych do konkretnego problemu i wieku pacjenta.

Najczęściej stosowanym zabiegiem jest mezoterapia igłowa, która pozwala na usunięcie obrzęków i zasinień. Wykorzystujemy koktajle witaminowe i stymulatory tkankowe, które odżywiają skórę.

Zabieg z użyciem botoksu jest najskuteczniejszy na zmarszczki mimiczne, ponieważ zapobiega ich pojawianiu się i wygładza już istniejące.

Do skutecznego usuwania przebarwień stosujemy laser.

W przypadku zaniku tkanki tłuszczowej najlepiej sprawdzą się nici PDO Mono lub Multi fill, które są dedykowane do wypełniania doliny łez.

Jeśli opadająca powieka jest w początkowej fazie, pracujemy wokół niej na laserze frakcyjnym, który pozwala na bardzo napiętą i obkurczoną skórę.

Serdecznie zapraszamy na konsultację.