Makijaż permanentny to zabieg, który zaczyna doceniać coraz więcej kobiet. Wbrew pozorom, nie zachowuje się on trwale wewnątrz skóry jak tatuaż, lecz utrzymuje przez kilka lat. W tym czasie zapewnia niezmiennie piękny wygląd, niezależnie od sytuacji. Makijaż będzie pozostawał w nienaruszonym również w nocy oraz w warunkach bardziej niekorzystnych, takich jak pobyt na basenie czy spacer w deszczową pogodę. Przede wszystkim jednak makijaż permanentny brwi to oszczędność czasu i pieniędzy, które musielibyśmy regularnie wydawać na tradycyjne kosmetyki. Przed rozpoczęciem kuracji warto wiedzieć, że wymaga ona odpowiedniego przygotowania ze strony klientki. Chodzi tu zarówno o przestrzeganie określonych zaleceń przed wizytą, jak i właściwą pielęgnację po zakończeniu zabiegu. Poza tym skóra w okolicach brwi będzie potrzebowała czasu na regenerację i przyjęcie pigmentu, dlatego powinnyśmy również wiedzieć, jakich efektów należy się spodziewać bezpośrednio po wykonaniu makijażu.

makijaż

Brwi permanentne – przygotowania do zabiegu i przeciwwskazania

Na dobę przed planowanym zabiegiem zaleca się delikatny peeling brwi oraz wstrzymanie się od spożywania alkoholu. Z kolei w dniu wizyty rezygnujemy z kawy oraz odstawiamy leki rozrzedzające krew i podnoszące ciśnienie. W przypadku skóry przesuszonej na tydzień przed zabiegiem zalecany jest zabieg odżywczo-pielęgnacyjny. Mniej więcej na 14 dni przed wizytą powstrzymujemy się też od opalania oraz stosowania zabiegów złuszczających i podrażniających. Koniecznie musimy mieć na uwadze, że zabieg jest absolutnie niewskazany dla kobiet przeziębionych oraz w ciąży, jednak nie są to jedyne zastrzeżenia. Warto, aby klientka posiadała pełne informacje na temat aktualnego stanu swojego zdrowia. Makijaż permanentny nie powinien być wykonywany w przypadku osób z chorobami serca, skóry, krwi oraz nowotworami. Dotyczy to również kobiet cierpiących na zaawansowaną cukrzycę oraz infekcję górnych dróg oddechowych. Jeśli zabieg ma objąć także mikropigmentację powiek, należy dodatkowo udać się do okulisty i wykonać badania na obecność stanów zapalnych oczu lub jaskry.

Makijaż permanentny – bezpośrednio po zabiegu

Zabieg makijażu permanentnego polega na przebiciu skóry cienką igłą i wprowadzeniu do środka pigmentu. Naruszony naskórek będzie więc potrzebował czasu, by się zagoić. Zanim to jednak nastąpi, musimy przygotować się na pewne początkowe efekty, które mogą nam się nie spodobać, jednak niestety nie da się ich uniknąć. Skóra po zabiegu będzie się łuszczyć. W miejscu, w którym stosowana była igła powstanie strupek i odpadnie po upływie mniej więcej tygodnia. Powierzchnia skóry wokół brwi będzie nieco opuchnięta i zaczerwieniona. Kolor makijażu może być z kolei ciemniejszy i intensywniejszy niż zakłada finalny efekt. Zabieg na brwi permanentne powoduje również, że skóra wydaje się być zmęczona. To wszystko jest naturalnym następstwem wykonania makijażu. Skóra potrzebuje czasu na regenerację, która na szczęście trwa stosunkowo szybko i wszystkie niezadowalające efekty znikają najpóźniej po siedmiu dniach. Od razu po zabiegu do końca dnia należy delikatnie przemywać brwi zwilżonym wacikiem. Z ranki po igle zacznie bowiem wydobywać się osocze, które utworzy jeszcze większy strupek, jeśli nie będzie regularnie usuwane. Nazajutrz przez kolejne 3 doby przemywamy brwi dwa razy dziennie. Czwartego dnia zaczynamy stosować specjalny krem zalecony przez specjalistę wykonującego zabieg. Pamiętajmy też, że przez 2 tygodnie od zabiegu należy unikać basenu, sauny oraz opalania. W przeciwnym razie narażamy się na powstanie odbarwień na brwiach.