Branża kosmetologiczna stale się rozwija oferując klientom coraz to lepsze rozwiązania w kwestii kuracji odmładzających. Możemy liczyć na nowoczesny sprzęt, dzięki któremu wszystkie zabiegi przeprowadzane są bezboleśnie i szybko, a efekty pojawiają się niemal od razu i utrzymują przez naprawdę długi czas. Obecnie w kosmetologii i medycynie estetycznej powszechnie wykorzystuje się laser frakcyjny. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o odmłodzenie skóry i oczyszczenie jej. Zabieg przeprowadzany za pomocą lasera pozwala usunąć zmarszczki, przebarwienia, blizny i rozstępy, a także wygładzić strukturę. Urządzenie doskonale działa na niemal wszystkie partie ciała. Oprócz twarzy i szyi, zabiegi możemy wykonywać również na dekolcie, dłoniach i nie tylko. Czas trwania całej kuracji i ilość zabiegów zależy od indywidualnego przypadku. Specjaliści układają plan leczenia dla każdej pacjentki. Przeważnie proces dzielony jest maksymalnie na 5 zabiegów z przerwami od kilku do kilkunastu tygodni.

zabieg laserem

Laser frakcyjny w medycynie estetycznej – szybko, skutecznie, bezpiecznie

Technikę laserową wykorzystać możemy do zabiegów wymagających największej precyzji. Umożliwia ona doskonałe ujędrnienie skóry twarzy oraz całego ciała, jednocześnie wnikając w miejsca trudno dostępne, takie jak okolice oczu i nosa. Nowoczesne lasery wykorzystują światło podczerwone, które powoduje kurczenie włókien kolagenowych, a tym samym napięcie skóry i wygładzenie jej struktury. Laserowe zabiegi na ciało to świetne rozwiązanie na problem opadających powiek i policzków, zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych. Laser doskonale radzi sobie również z wiotkością skóry w okolicach brzucha, ud czy wewnętrznej stronie ramion. Przed rozpoczęciem właściwego zabiegu miejsce, które ma zostać poddane działaniu lasera należy oczyścić i odtłuścić. Następnie pokrywa się je żelem zabezpieczającym. Do tak przygotowanej skóry przykłada się głowicę lasera i prowadzi po całym obszarze zabiegowym. Promienie sięgają głęboko do wewnętrznych warstw, jednocześnie nie naruszając zewnętrznej powłoki.

Doskonalenie umiejętności i szukanie nowych rozwiązań – szkolenia z makijażu permanentnego

Jeśli interesuje nas kosmetologia i szeroko pojęta medycyna estetyczna, warto być na bieżąco z innowacjami technologicznymi, które stale zasilają rynek. Nowoczesne urządzenia laserowe i przyrządy do makijażu gwarantują komfortowe i błyskawiczne przeprowadzenie zabiegu, natomiast środki pielęgnacyjne pomagają utrzymać efekty kuracji na dłużej. Profesjonaliści w dziedzinie kosmetologii prowadzą szkolenia z makijażu permanentnego, ale i sami się dokształcają, stale szukając nowych rozwiązań do swoich ofert. Wszelkie usługi z dziedziny kosmetologii i medycyny estetycznej to zabiegi powszechnie stosowane i cieszące się ogromną popularnością. Nieważne, czy klientka chce pozbyć się blizn po operacji czy wypadku lub po prostu odmłodzić skórę. Gabinety kosmetologiczne gwarantują szereg różnorodnych zabiegów przeprowadzanych przy użyciu sprzętu najwyższej klasy.