Czym jest Laser Vectus™

Laser Vectus™ to najnowocześniejszy sprzęt do depilacji laserowej. Wszystko odbywa się automatycznie, więc nie występuje ryzyko jakichkolwiek skutków ubocznych. Depilacja laserowa jeszcze nigdy nie była tak skuteczna i szybka. Usuwanie nadmiernego owłosienia, czyli depilacja laserowa laserem Vectus™, jest prawie bezbolesne. Jeśli masz przykre doświadczenia z innych metod laserowej depilacji, koniecznie przyjdź do nas i przekonaj się, jak skuteczna, szybka i komfortowa może być nowoczesna depilacja laserowa! Laser diodowy Vectus™ to efekt pracy naukowców z Harvard University. Przez lata opracowywali i testowali laser o długości fali 810 nm, który działa dzięki fototermolizie selektywnej. Jego światło wnika w głąb skóry, co pozwala na przeniknięcie do aktywnej melaniny. Dzięki temu można wpłynąć na komórki barwnikowe mieszka włosowego, by włosy nie były już nigdy zdolne do wzrostu. Laser Vectus™ opiera się na zaawansowanych i opatentowanych technologiach. Jego sercem jest inteligentny czytnik Skintel, który mierzy poziom aktywnej melaniny w skórze. Na podstawie tych pomiarów obliczana jest moc lasera, co jest gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności. Nie ma bowiem możliwości pomyłki, a natężenie wiązki laserowej pozwala na wykonanie zabiegu z maksymalnym zaangażowaniem przy braku występowania jakichkolwiek dolegliwości u pacjenta. Ponadto, technologia Photon Recycling zapewnia dodatkowo wykorzystanie światła odbitego przez skórę. Nie ma przy tym możliwości oparzenia, nad czym czuwa zaawansowany system chłodzenia Advanced Contact Cooling. Depilacja laserowa jest praktycznie bezbolesna, aczkolwiek poczucie dyskomfortu może pojawić się w niektórych okolicach (np. intymnych) lub u osób posiadających niski próg bólu.

depilacja laserowa Łódź

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Depilacja laserem diodowym Vectus™ może być wykonana zarówno ze wskazań estetycznych, jak i medycznych (nadmierne owłosienie w przebiegu rozmaitych chorób). Zdecydowanie częściej wykonywana jest w celu poprawienia wyglądu, a co za tym idzie – także samopoczucia. Jest też higieniczna, bo pozwala na usunięcie włosów, na których gromadzą się bakterie. Depilacja laserowa laserem medycznym Vectus jest również zalecana przy zapaleniu mieszków włosowych czy też wrastających włoskach po depilacji innymi metodami.

PRZECIWWSKAZANIA

Ciąża, karmienie piersią, niezaleczone infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze), choroby pęcherzowe skóry, świeża opalenizna, podrażnienie skóry, doustna terapia retinoidami (Aknenormin, Izotek), skłonność do przebarwień i bliznowców, bielactwo, łuszczyca.

EFEKTY

Laser Vectus™ usuwa 95% owłosienia z obszaru objętego zabiegiem. Pozostałe 5% to włosy, które w trakcie zabiegów nie były w fazie wzrostu. Mogą, ale nie muszą pojawić się w ciągu roku od zakończenia kuracji. Je także łatwo jest jednak usunąć – wystarczy jeden zabieg. W celu osiągnięcia maksymalnego efektu wystarcza seria 4, niekiedy 6 zabiegów, które powtarza się co 4–10 tygodni. Są one całkowicie bezpieczne. Depilacja laserowa zajmuje od kilku do kilkunastu minut, nawet jeśli usuwane są włosy z całych pleców. Efekt jest natomiast trwały.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

  • Dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu zależy zgolić włoski w wybranej okolicy maszynką.
  • Obszar skóry, który ma być poddany depilacji laserowej, nie może być podrażniony ani przesuszony. Jeśli skóra jest w słabej kondycji, należy odpowiednio ją nawilżyć najpóźniej dzień przed zabiegiem.
  • Cztery tygodnie przed depilacją laserową nie wolno włosków wyrywać woskiem, depilatorem, ani pęsetą.
  • W miejscu planowanej depilacji, nie wolno stosować kremów z kwasami owocowymi, witaminą A, witaminą C, przed 4 tygodnie przed zabiegiem.
  • Tydzień przed zabiegiem nie należy przyjmować leków fototoksyczne i fotoalergiczne, ani pić ziół o takim działaniu (nagietek, dziurawiec, herbata Figura 1, 2).

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU:

Przy podrażnieniu skóry należy myć się delikatnymi produktami, można stosować łagodzące kremy, np. Bepanten, Alantan, Panthenol. W depilowanym obszarze nie używać dezodorantów, antyperspirantów, perfum; skórę osuszać delikatnie, bez pocierania. Przez 4 tygodnie po zabiegu nie można się opalać, warto w tym czasie używać kremów z wysokim filtrem UVA. Należy również unikać korzystania z basenu i sauny.

CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU?

Zaczerwienienie lub/i delikatny obrzęk obszaru skóry poddanego depilacji, który może utrzymywać się kilka godzin lub – maksymalnie – 3 dni.

Ceny zabiegów (kobiety)

wąsik 50.00 zł
broda 80.00 zł
baczki 80.00 zł

Ceny zabiegów (mężczyźni)

twarz200.00 zł