Zabiegi mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego należą do w pełni naturalnych sposobów na regenerację skóry. Osocze wykorzystywane do ostrzyknięcia skóry pacjenta jest odwirowywane z krwi pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem.

Po co wykonuje się zabieg?

Kluczowe znaczenie ma tutaj wysoce skuteczna odbudowa tkanek, do której doprowadza właśnie użycie osocza bogatopłytkowego. Dlatego technologia ta na dobre przyjęła się w leczeniu niektórych schorzeń i urazów. Coraz szerzej osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest także w dermatologii i medycynie estetycznej. Jak wiadomo, starzenie się skóry jest spowodowane utratą zdolności komórek do samoistnej odnowy. Jeżeli zaaplikujemy osocze bogatopłytkowe do wnętrza zmarszczek, doprowadzi to do znacznego pobudzenia komórek macierzystych i do nasilenia się produkcji kolagenu, który ma przecież kluczowe znaczenie, w wyglądzie skóry. Dzięki temu procesowi skóra zostaje zregenerowana i odmłodzona. Poprawia się jej jędrność, elastyczność i poziom nawilżenia.

Wskazania do zabiegu

Procesy starzenia się skóry wynikają przede wszystkim z utraty zdolności komórek do samodzielnej odnowy. Zastosowanie terapii osoczem bogatopłytkowym skutecznie wpływa na odbudowę tkanek, pobudza komórki macierzyste oraz powoduje nasilenie się produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra zostaje zregenerowana i odmłodzona, poprawia się także jej elastyczność, jędrność i poziom nawilżenia.

Zabiegi skutecznie wykorzystywane są między innymi do:

  • Redukcji zmarszczek,
  • Przyspieszania gojenia się ran,
  • Rozjaśniania przebarwień,
  • Przywracania skórze naturalnej jędrności, elastyczności i giętkości.

Z zabiegu chętnie korzystają osoby, które narzekają na zmęczoną, pozbawioną blasku cerę, których skóra wymaga wypełnień, przywrócenia napięcia i elastyczności.

Przeciwwskazania

Ze względu na fakt, iż leczenie odbywa się z użyciem materiału autologicznego (pochodzącego od pacjenta) zabieg nie posiada poważniejszych przeciwwskazań. Leczeniem nie mogą zostać objęte osoby z chorobami nowotworowymi, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przed zabiegiem należy również poinformować o przyjmowaniu leków sterydowych oraz rozrzedzających krew.

Wygląd i przebieg zabiegu

Zabieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym składa się z trzech etapów. Na samym początku lekarz lub pielęgniarka pobiera niewielką ilość krwi (pacjent nie musi być na czczo) do specjalnych próbówek. Kolejnym etapem jest wirowanie pobranej od pacjenta krwi w specjalnej wirówce laboratoryjnej, w której następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Zabieg kończy się wstrzyknięciem otrzymanego osocza do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii.

Zalecenia i profilaktyka pozabiegowa

Przez 24 godziny po wykonaniu zabiegu należy unikać chodzenia na basen, saunę czy też siłownię. Nie zaleca się również stosowania preparatów zawierających wysokie stężenie składników aktywnych lub kwasów.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru czas trwania zabiegu wynosi od 30 – 60 min.

Jak długo utrzymuje się efekt?

W zależności od stylu życia pacjenta i stosowanej po zabiegu pielęgnacji skóry efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Dla wzmocnienia działania istnieje możliwość zakupienia kremu z własnym osoczem bogatopłytkowym. Jego regularne stosowanie sprawi, że skóra stanie się odżywiona, odzyska blask i świeży kolor a zmarszczki ulegną widocznemu zmniejszeniu.

Kiedy widoczne są pierwsze efekty zabiegu?

Proces przebudowy tkanek zaczyna się już po 48 h od zabiegu natomiast widoczne efekty zauważalne są po dwóch tygodniach.

Jak często można wykonywać zabieg?

Zaleca się wykonanie serii 2- 4 zabiegów w odstępach dwytygodniowych a kolejno 1- 2 razy w roku.

Cennik zabiegów

Osocze bogatopłytkowe - twarz 500.00 zł
Osocze bogatopłytkowe - całość 800.00 zł