Wskazania

Trądzik grudkowo-krostkowy, redukcja rozszerzonych porów, zanieczyszczenia skóry, regulacja wydzielania sebum, harmonizowanie skóry tłustej.

Skład

Zioło wierzby kanadyjskiej, tripeptydy-1, retinol, witaminy B2, B5, B6 i C.

Opis

F-ACN to formuła dla skór tłustych, mieszanych zanieczyszczonych, z trądzikiem grudkowo-krostkowym i zaskórnikowym. Trądzik pospolity związany jet z zaburzeniem mieszków włosowych i gruczołów łojowych, kiedy rozszerzone pory zostają zaczopowane martwymi komórkami skóry. Sebum, które w prawidłowych warunkach powinno wydostawać się na powierzchnie, zostaje zablokowane, a bakterie P. acnes zaczynają się namnażać w nadmiarze, przez co zaczopowane pory stają się zaognione. Stan zapalny jest tym, co powoduje, że grudki i krostki stają się nieestetyczną, zaczerwienioną i spuchniętą zmianą. Funkcja sebum: natłuszczenie, ochrona skóry i włosów.

F-ACN zawiera bioaktywne składniki hamujące wzrost 5-a-reduktazy i P. acnes, przyczyniając się do lepszej kontroli mechanizmów powstawania trądziku i działania przeciwdrobnoustrojowego. F-ACN działa przeciwzapalnie, zmniejsza zaczerwienienie i szybko łagodzi podrażnienia skóry.

Częstotliwość

8 zabiegów ( raz w tygodniu )